top of page
Ümraniye Anaokulu

Hakkımızda

"HER ÇOCUK BİR EVREN"

Eğitim dört duvardan fazlasıdır.

LEO Anaokulunda, bilgili, nitelikli, özgüveni yüksek, çağını yakalamış ve Atatürk ilkelerine bağlı bir dünya insanı yetiştirmek başlıca hedefimizdir. Ezbersiz, teorik olarak edinilen kazanımlar, pratik yollarla da pekiştirilir ve kalıcı öğrenim sağlanır. Bu bilgileri günlük yaşamıyla özdeşleştirebilen ve başkalarına aktarabilen bireyler yetiştirmek, temel ilkelerimizdendir.

Okulumuz Hakkında

Anaokulumuz  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, yeşillikler içinde, eğitim sistemimize özel dizayn edilmiş bina yapısı, çocuklarımız için olması gerekenlerden daha fazla olanaklar sağlanmıştır. Geniş sınıflar, kullanışlı ve havadar  koridorlar, "Active Living" LEO Gym için hazırlanmış spor salonu, farklı kullanım parkurlu bahçe yapısı, özel serası, kurumsal cephe konsepti ile çocuklarımızı geleceğe hazırladığımız bir  eğitim yuvası oluşturduk.

Sevgiyi özümsemiş, saygı ve yardımlaşmayı esas alarak, dürüstlükten, tarafsızlıktan ve adalet ilkelerinden şaşmayan, insan haklarına saygılı, sosyal ve akademik yönden nitelikli öğrenciler yetiştirerek, onları başarılı bir geleceğe hazırlamak başlıca hedeflerimiz arasındadır. Çocuklarımızın geleceği, bizim aynamızdır. Dolayısıyla, eğitim programları bu bakış açısıyla planlanıp hayata geçirilmektedir. LEO Anaokulu olarak; en kalıcı öğrenme ve bilgi, “yaparak - yaşayarak" (deneyim kazanarak) gerçekleştirildiğine inanıyoruz.

Mevcutta kullanılan bir çok sistemlerin artılarının yanında eksilerinin  de  olduğu, bazı konularda çocuklarda oluşturduğu başarı oranı yüksek olmasına rağmen, bazı konularda başarının sağlanamadığı bilinmektedir. ​Kısaca sistemlerin tamamında çocukların gelişimi için "EN ÖNEMLİ UNSUR" göz ardı edilmiştir. Anaokulu çağındaki çocukların en önemli ihtiyacı beyin gelişimlerinin yanında "BEDEN  GELİŞİMLERİ"ni de sağlamaktır. Bu konuyu en önemli unsur olarak görmekteyiz ve eğitim sistemimizin ana unsurlarından biri haline getirdik. 

Sağlıklı Okul

  • Tüm gün, gün ışığını içeri alacak şekilde oluşturulmuş büyük pencereler

  • Etkinlikleri ve dersleri rahat yapabilecekleri geniş sınıflar

  • Rahat hareket edebilecekleri geniş koridorlar

  • Bahçe etkinlikleri için oluşturulmuş düzenler

  • Kendi mutfağımızda doğal ürünler kullanılmaya çalışılarak yaptığımız yemekler, içecekler, meyveler vs.

  • Günlük, haftalık, aylık gelişim takibi

Güvenli Okul

  • Öğrencilerimiz bahçe kapısından içeri girdikten sonra tüm sorumluluk LEO Anaokulu​ tarafından sağlanmaktadır. Okulumuzun her köşesinde güvenlik önlemleri alınmış, rahat hareket ortamları sağlanmıştır. Dıştan gelebilecek olumsuzluklara karşı güvenlik önlemleri alınmıştır.​

  • Tüm okulumuz 24 saat kamera kaydı ile kayıt altına alınmaktadır. Yasal mevzuat gereği velilere görüntü paylaşımı yapılmamaktadır.

Ümraniye Leo Anaokulu

Bizimle Tanışın

Eğitim 4 duvardan fazlasıdır. Eğitime eğitimci gözüyle bakıyor, çocukların geleceği için attıkları ilk adımlarda onlara yol ve yöntem göstermeyi hedefliyoruz.

Didem Karaer Leo Anaokulu

Didem Karaer

Kurucu | Anaokulu Öğretmeni

Anaokulu

Recep Karaer

Kurucu | İç Mimar

Pırıl Tezcan

Pırıl Tezcan

Uzman Gelişim Psikoloğu

"Eğitim 4 duvardan fazlasıdır"

20 yıllık öğretmenlik hayatımın sonucunda bilgi ve birikimlerimi yeni nesile aktarabilmek için  LEO Anaokulundayım.

17 yıllık meslek hayatımda daha çok eğitim kurumları üzerinde çalıştım. Bu konudaki bilgi ve birikimlerimi LEO Anaokulunda paylaştım.

2009 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji lisans, Okan üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans, 2016 yılı itibariyle de Pedagojik formasyon eğitimini tamamladı.

 

https://butuncocuklarharika.com/ozgecmis/

Çocuk Boyama

Vizyon

Misyonumuz ışığında, geleceğe güler yüzle bakan, vizyon ve öngörü sahibi, ailesinin gururu, ülkesinin değeri, "bir dünya vatandaşı" yetiştirmek okulumuzun vizyonudur.

Misyon

LEO Anaokulu olarak "Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme Modeli" ışığında, geleceğin bilim insanları, mimarları, doktorları, adaletçileri, siyasetçilerinin yanında vizyon sahibi ve öngörü sahibi bireyler de yetiştirilebilmesini amaç edindik. Eğitimin sadece dört duvardan oluşmadığı, eğitimin bir araç ya da mecburiyet değil de insan olmanın gerekliliği adına alınması gereken bilgiler ve beceriler olduğu bir sistem, 21. yüzyıl bireyleri için daha etkili ve etkin olacaktır.

bottom of page